11 Ekim 2012

Bilinçaltımız Neler Söylüyor


Bakalım bilinçaltımız neler söylüyormuş. Bu test çok hoşuma gitti paylaşmak istedim. İsteyen yorum olarak teste cevap verebilir. Ya da bunu bir mim olarak ele alıp blogunda paylaşabilir. Bu sorulara verdiği cevapları. Yalnız ilginç sonuçlar çıkıyor bilinçaltı ile ilgili ona göre. Çok güldüm kendime.  :)))...Cevaplarla ilgili yapılan bilinçaltı açıklamasını sonra paylaşacağım, önce cevapları alalım.  Vay be bilinç altımda neler varmış benim. :D1- Çok nadir bir taşı bulmak için dağa tırmanmak üzere yola çıkıyorsunuz. Dağ hakkında neler düşünüyorsunuz?

Nadir bir taş aramak için yola çıkıyorsam. Bu beni çok uğraştıracak zor ulaşabileceğim bir dağ olmalıdır diye düşünürüm. Kıymetli bir taş aradığıma göre beni uğraştırmalı ki. Taşı bulduğumda çektiğim eziyetlere değsin. Bu zorluğa rağmen taşı buldum diye sevineyim.

2- Sonunda aradığınız taşı buldunuz. Ne tür bir taş ? Boyunu, ağırlığını ve değerini tanımlayın.

Nedense ilk yakut geldi aklıma. Kırmızı tonda parlayan bir yakut. Çok büyük olmasın ya benim taşıyabileceğim boyutta olması yeter. Değeri çok olacaktır tabi. Oraya  boşa çıkmadık. Dizimizi, kolumuzu boşuna yaralamadık değil mi? :) 

3- Bir safari parkındasınız, yolu takip ederek otlakta ilerliyorsunuz ve bir dişi ile bir erkek aslanın büyük parçalar halinde çiğ etleri koparıp yediklerini görüyorsunuz. Ne düşünüyorsunuz?


Tuhaf olurum izleyemem herhalde. Ama safari turundaysak mecburen izleyeceğiz. Bir de bize zarar gelmezse aslanlar tarafından sorun olmaz.

4- Yıllardır kimsenin ayak basmadığı eski bir binadasınız ve yerin altına doğru inen bir merdiven keşfettiniz aşağıya doğru kaç basamak indiniz? 

Çok derin bir bina canlanmadı hayalimde üç basamak inerim.

5-  Derken karanlığın içinden birinin sesini duydunuz. Bu kişi yavaşça ağlıyor mu? İnliyor mu ? yoksa sizinle konuşuyor mu? 

Ağlıyor. Bir köşeye saklanmış ağlamasını duyabiliyorum, ama karanlık ağlama sesinin nereden geldiğini anlayamıyorum. Yankı yapıyor çünkü.

6- Külkedisi masalındaki yakışıklı prens camdan ayakkabınızı çirkin üvey kız kardeşinizin ayağında denerken siz de oradasınız ve ayakkabı üvey kız kardeşinize uyuyor. Bu kötü sürprize nasıl tepki verirsiniz?

Ben o masalı hep şu ayakkabı kül kedisinden başka birisine olacak mı, acaba diye izledim, zaten.

7-  Bir çilek bahçesine girdiniz. Çilekleri yemeye başladınız. Kaç tane yediniz? 

Üç tane en güzellerinden. Şimdi para vermiyorsun ya cazip geliyor ama, fazlası zararlı bana alerji yapar.

8- Çileklerini çalmakta olduğunuz çiftçi ortaya çıktı ve bağırmaya başladı. Kendinizi savunmak için ne dediniz? 

Çileklerin sahipsiz olduğunu sandığımı söylerim, ama ben öyle sanıp yedin gerçekten. :D

9- Tüm olanı biteni bir kenara bırakıp söyleyin, çileklerin tadı nasıldı? 

Çok tatlı, güzel kokulu. Kokusunu bile alabiliyorum şimdi. Sanki çilek yedin o derece. 

7 yorum:

 1. he he karikatür iyiymiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D evet karikatür komik. Beyaz sayfa blogun var mu?

   Sil
 2. çilek bahçesine gir sonra sahipsiz sandım de, sonra da inansın bahçe sahibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya kendimi o durumda hayal ettim aklıma gelen ilk cümle oydu ben panik halinde iyi yalan uydurmam da. Peki sen ne derdin?

   Sil
 3. Çilek bahçesine dalıp yakalansam. Göz hakkı amca çok canım çekmişti hakkını helal et derim heralde :D :D

  YanıtlaSil
 4. 1-Dağ hakkındaki düşünceniz babanızın gözünüzde nasıl biri olduğunu gösterir.

  2-Taşı tanımlayan sözleriniz değeriniz hakkında hissettiklerinizdir

  3- Senaryoya verdiğiniz tepki hayatınızda ilk defa cinsel içerikli film gördüğünüzde verdiğiniz tepkiye eşittir.

  4- Terk edilmiş binalar ve yer altı odaları gömülmüş anıları ve eski psikolojik yaraları sembolize eder. Az sayıda basamak inenler geçmişten daha az etkilenen insanlardır. Çok fazla inenler içlerinde derin yaralar. Taşırlar.

  5- Kendisiyle konuşan bir ses duyduğunu söyleyenler eski acılarını bir madalya gibi göğüslerinde taşırlar inleme sesi duyduğunu söyleyenler zor zamanlarını yalnız geçirmiş kişilerdir.

  6- Bu durumda vereceğiniz tepki gerçek hayatta eşinizi çalmaya kalkışan bir rakibe vereceğiniz tepkiye eşittir. Sabırlı olmak bilgelik belirtisidir. Ama zaman zaman insan kendisine ait olanı elinde tutmak için savaşmalıdır.

  7- Çaldığınız çilek sayısı aşık olduğunuza inandığınız kişi sayısını gösterir. Bir tane yedikten sonra durduğunuzu söylediyseniz aşk hayatında sadık birisiniz. İki haneli sayılarla cevap verenleriniz ise libidolarını frenlemeyi düşünmeliler.

  8- Bu sözler yasak ilişki sırasında yakalanırsanız söyleyeceklerinize eştir!

  9- Çileklerin tadı hakkında söyledikleriniz geçmiş ilişkiniz hakkında düşündüklerinize eşdeğer.

  Yazıyı okurken cevap vermişinizdir, şimdi bu cevapların ne anlama geldiğini öğrendiniz. :D
  http://www.bilincalti.com/

  YanıtlaSil