25 Ocak 2013

Birlikte Hikaye Yazıyoruz !


Bir yürekte iki kişi barındırılır mı?  Yürek midir seven akıl mı? Kalp naklinde aşklarda nakil oluyor mudur peki. İnanır mısınız, bu soruyu günlerce sordum kendime. İki kişiyi barındırıyordu kalbim ya da aklım bilmiyorum.  Akıl ve kalp cenge tutuşmuştu bedenimin her hücresinde.  Bu davranışımdan dolayı, çoğuna göre sevginin ne olduğunu bilmeyen maymun iştahlının tekiydim.  Buzdan bir kalbe sahiptim hiçbir ateşin eritemeyeceği. Sevmenin limiti yoktu biliyordum, fakat göz önünde bulundurulması gereken bir sadakat vardı.  Hem öyle söylenmişti şiirlerde, romanlarda, şarkılarda bir kalpte iki kalp yaşamaz diye.

Sonra tam sevmek nedir sorusunun cevabını aradım günlerce, kitaplarda, filmlerde, yüreğimin eski sayfalarında. Nesin sen, kimsin, in misin cin misin anlat kendini dedim. Tam sevmek olsaydı insanlar ömrü boyunca sadece bir kişiyi severdi dedim. Hani yürekte bir sevgi barındırılırdı dedim. Siz bir yürekte iki sevgi barındırılmaz deyip, iki günde sevdiğini unutanlar dedim, asıl sizin kalbiniz buzdan dedim. Sonra tam sevmek kavramı kızdı bana, saçma sapan konuşma benim de aklımı bulandırma dedi.  Aklım ikisinden birini seçmemi söylüyordu, kalbime. Kalbim birini seçmeliydi ya da üç kalp birden ölecekti.


NOT: Gerçek dışı, fantastik bir hikaye başlatmayı düşünüyordum, ama blogta bu tür yazılar çok olduğu için. Blogu takip edenleri sıkmak istemedim. Hikaye kahramanınız erkek mi, kadın mı? Fiziksel özellikleri nasıl ya da hikaye kahramanı ile ilgili hiç bir tasvir yapmaya bilirsiniz. Birini seçecek mi, seçmeyecek mi? Cevaplayabilecek mi sorularını. O da size kalmış hadi devam ettirin bakalım hikayeyi. Biliyorsunuz sıraya göre yorum kısmına yazacaksınız, önceden yaptığımız gibi. Sıranızda şöyle.

Dondurmadelisi  sen de hikayemizi sonlandırıyorsun canım.


27 yorum:

 1. Güzel bir giriş olmuş ben çok beğendim..
  Sıramızı bekleyelim, neler olacak görelim :)

  YanıtlaSil
 2. Başlangıç güzel bakalım nasıl akacak?

  YanıtlaSil
 3. Bekliyoruz bakalım. Sonsuz önceki hikaye de hikayenin akışını değiştirmişti. Belki aşk hikayesinden bile çıkabilir bu hikaye :)

  YanıtlaSil
 4. Önsöz: Sevgi, tek bir insanda harcanıp bitirilemeyecek kadar kutsal ve büyüktür.


  Adım Valerie, kalp kapakcığı ameliyatımdan sonra hayata bakış açım ve hislerim ileri derecede değişime uğradı, sevgilimi çok seviyorum fakat ameliyatımı gerçekleştiren doktoruma da fazlasıyla ilgi duymaya başladım, kalbimi ve hayatımı ona emanet etmem bu hislerin doğmasına neden oldu. Bundan dolayı kendimi cezalandırmak hatta acılar yaşatmak istiyorum, sevgilime bunu yapmaya hakkım yok, bunun bilincinde olmak acılarımı daha da arttırıyor. Perşembe günü kontrolüm var ama gidip gitmemem konusunda ikilemde kalmış durumdayım, Eric'e bahsetsem canı ne kadar da çok yanar. Ona hisssettirmemeliyim çünkü onu çok seviyorum, zeytin siyahı gözlerimi yeşillermiş- cesine seviyor ve bu çok hoşuma gidiyor. Sonuçta yeşil gözlü kadınlar daha ilgi çekicidir ama Eric için gözlerim dünyanın en güzel gözleri. Koyu kumral sakallarına yüzümü sürtmemi çok sever, kedi gibi gibi hissederim kendimi onun yanındayken, hiç üşümeyen, yaramazlıklar yapabilen minik bir kedi. Üniversitede başlayan ilişkimizle bu günlere kadar geldik, bu denli sevdiğim bir erkek varken Dr. Matthew'a beslediğim bu ilgi ve alaka da nerden çıktı. Eric'te bulamadığım ne vardı Matthew'da ?

  3 Eylül Perşembe

  Sabah uyanıp duş almak için banyoya girdi, Eric çoktan çıkmıştı. Duştan sonra aynada yansıyan yara izine baktı uzun uzun, beyaz tenine hiç yakışmayan bir yaraydı, Matthew'un düşüncelerini merak etti, bu haliyle de beğenilirmiydi acaba? Bu son kontrolü olacaktı, çok güzel giyinmeye karar verdi. Güzel bir iç çamaşı seçti üzerine, Matthew için aldığı boynunu açıkta bırakan siyah elbiseyi giydi, simsiyah olan küt saçlarını tamamlamak için minik inci küpelerini taktı kulağına, farklı arzular içindeydi, ameliyattan dolayı 2,5 aydır bir kaç öpüşme dışında hiç bir yakınlaşmaları olmamıştı Eric'le, ne istediğini bilmiyen genç kızlar gibi aynada boş boş bakakaldı kendine, bu hisler hiçte hoşuna gitmemişti, bir an tiksindi kendinden, kapkara iri gözlerinden yaşlar akmaya başladı, timsah göz yaşlarıydı bunlar. Matthew'a olan şehvet ateşini söndürmeye yetmeyen vicdan göz yaşları, akan rimelini tazeledi ve kontrolü için evden dışarı çıktı.

  İçerdeki hastanın çıkmasını beklerken telefonu çaldı, arayan Eric'ti, telefonu cevaplandırmadan çantasına geri koydu. Bir an sekreterle göz göze geldiler, sanki zihninden geçenler anlaşılmışcasına utandı Valerie, başını öne eğdi. Bir kaç dakika sonra sekreter masasından Dr. Matthew'un kendisini beklediğini söyledi, çok heyecanlanmıştı. Doktorun odasına geçti.


  -Hoşgeldin Valerie nasıl oldun, daha iyisin değilmi ? Yanılmıyorsam bu son kontrolümüz,

  -Evet Matthew,

  -Bakalım nasıl olmuş kalbimiz,

  Elbisesini üzerinden sıyırırken kalbi fırlayacakmış gibi atıyordu, steteskopla kalp atışlarını dinleyen Matthew,

  -Ouvv bu ne? Neden bu denli hızlı kalp atışların, koştunmu ne yaptın buraya gelirken ya da yüksek oranda uyarıcı birşeylermi içtin Valerie?

  Doktorun elini tutup göğsünün üstüne koydu Valerie,

  -Bundan daha derin bir iz var kalbimde Matthew,

  YanıtlaSil
 5. Bayıldım süpeeeeerrr! Ne olacak acaba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. başlayan ben olduğum için fazla konuyu dağıtmadım

   Sil
  2. Bundan sonrası da Su ve Özlem'in hayaline kaldı. Hikayeyi tamamlanmış şekilde yayınladığımızda kritiğini yaparız. Hikaye de ne hayal ettiğimizle ilgili.

   Sil
 6. Allah'ımm ben şimdi ne halt yicem sanırım bu benim son hikayeye katılışımdı, uçmuşsunuz ya bence Su sonunu yazsın ben aradan çekiliyim. Bu nasıl bir hikaye, ben bu kadar marifetli değilim kurabiye ve kanaviçe yapıyorum o kadar.. :)Bir de sonunu ben yazıyorum off bittim ben!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hadi hadi o kadar kendini yerme bence! Önceki hikayeden hatırlıyorum ne kadar güzel yazdığını!

   Sil
  2. sonsuz çok farklı bir dünya yaratmış ama ya pöf oldum resmen :)Bir dahaki sefere katılırken 2 kere düşüneceğim :)

   Sil
  3. Maksat burada bir araya gelmek, eğlenmek bence. Hikayenin güzel olup olmaması, nasıl bittiği bence hiç önemli değil.

   Sil
  4. hahahha bunu siz istediniz :D :D

   Sil
  5. Kötü planlar peşinde :D gıcıklık peşindeee birileri :D

   Sil
  6. :D :D seviyorum sizi :D
   kendimi frenlemeye çalışıyorum gıcıklık yapmıyım diye umarım başarırım :D

   Sil
  7. Eğer ben de hikayeyi yazan son kişi olsaydım büyük bir gıcıklık yapardım. :D

   Sil
 7. yoo ben güzel akmasını istiyorum hikayenin hahahahaha

  YanıtlaSil
 8. -Bundan daha derin bir iz var kalbimde Matthew, farkında değilmisin? diye sordu Valerie.

  Matthew Valerie'nin ne demek istediğini anlamış, yavaşça elini Valerie'nin göğsünden çekmişti.
  Çalışma masasına geri döndü ve Valerie'nin karşısındaki sandalyede yerini almasını bekledi.
  Valerie beklediği tepkiyi Matthew'den alamayica gözleri dolmuş bir vaziyette sandalyeye oturdu.

  -Sen galiba ameliyatın etkisinden daha tam olarak kurtulamamissin. En doğrusu bir hafta sonra tekrar kontrole gelmen.

  Valerie Matthew'in yanından ayrılırken Eric'e karşı kendini daha kötü hissetti ve yinede bir hafta sonra ki randevu gününe kadar nasıl bekleyeceğini düşündü.
  Kalbinin atışı dahada hızlanmıştı sanki.

  İki gün boyunca Eric'le vakit geçirirken aklı hala Matthew'deydi.
  Kendine ameliyattan dolayı değiştiğini ve du değişim yüzünden Mathhew'e ilgi duyduğunu anlatmaya calissada, yinede dördüncü günün sonunda Matthew'in ofisine bir buket çiçek gönderdi.

  Çiçeğin üzerinde ki notta şöyle yazıyordu:
  "3 gün daha bekleyemeyecegim. Yarın akşam saat 8'de hastanenin karşısında bulunan Nightflys hotelinin lobisinde seni bekliyorum. Valerie"

  Matthew yoğun bir günün ardından son kez odasına döndüğünde masasının üzerinde bulunan buketi şaşkınlıkla karşıladı ...

  YanıtlaSil
 9. Özlem, nereye kaciyorsun kiz. Hadi pas sende, at golü ;)

  YanıtlaSil
 10. Dr. Matthew heyecanlanmıştı, yüzünde aptalca bir gülümseme ..
  Ertesi akşam, hastane kapısından çıkarken arkadan bir ses:
  -Matthew, diye seslendi.
  -Valerie. Hotel'de buluşmayacak mıydık?
  -Evet.(kısa bir sessizlik) Biraz yürüyelim mi?

  Nasılsın, neler yapıyorsun muhabbetlerini yaparak yürüdüler.Daha sonra ikisi de sustu.Söze başlayan Valerie oldu.

  -Nasıl oluyor anlamlandıramıyorum, seni bana çeken bir şeyler var. Aşk mı, dostluk mu, tarif edemediğim bir his. Gün içerisinde o kadar sık aklıma geliyorsun ki, ameliyata girdiğim gün, en son kontrolde kalbime dokunuşun, hep içimdesin Matthew..

  -İtiraf etmeliyim ki geldiğin son kontrolden sonra aklımı sürekli kurcalıyorsun. O günden sonra sende benim aklımdasın Valerie.

  Valerie bunları duyduğu için çok mutlu olmuştu. Matthew'in elini tuttu ve kendi kalbinin üstüne koydu.

  -Hissediyor musun? dedi.

  Matthew, Valerie'ye iyice yaklaştı ve öptü. O an içi cız etti Eric'i düşündü ve kendini geri çekti. Kısa bir sessizlikten sonra, sessizliği bozan Matthew oldu.

  -Bir şeyler içelim mi ne dersin?

  Valerie'nin aklında Eric vardı, vicdan azabı duyuyordu ama Matthew'in yanında olmak hoşuna gidiyordu ve onunlayken mutluydu, başını onaylarcasına sallayarak otele doğru bir şeyler içmek için ilerlediler.

  Valerie aniden durdu, gördüklerine inanamıyordu.
  Eric, Valerie'nin kız arkadaşı Lessie'i öpüyordu, en son boynundan öptü ve bir taksiye bindirip, gönderdi. Eric ise taksinin gittiği istikamete doğru yürümeye başladı.
  Valerie aldatılmıştı, kendisi de Eric'e aynısını yapıyordu halbuki ama ağır gelmişti hem de çok ağır..

  Matthew şaşkın bir şekilde Valerie'ye ne olduğunu anlamaya çalışıyordu ama Valerie açıklama yapmadı.

  -Hadi içeri girelim, Matthew.

  Bir şeyler içip daha sonra odaya çıktılar. Valerie'nin içinde Matthew'e duyduğu tarifi karmaşık ama güzel olan histen çok Eric'ten intikam alma düşüncesi vardı.

  O gece Valerie, Eric ve doktor Matthew için bundan sonraki karmaşık hayatlarında bir başlangıç olmuştu..

  Kalp mi akıl mı?

  Kalpti seven..
  Kalp her zaman bir adım öndeydi.
  Severken de , nefret ederken de, intikam aldığını düşündüğünde de.

  Ya akıl?
  Akılda bir adım öndeydi..
  Neyde mi?
  Aldatma da..
  Bir insanı aldatma; bir başkasını öpmekle veya bundan daha ileriye giderek olmuyordu. Aldatma beyinde başlıyordu.

  3 kalp birden ölecekti henüz haberleri yoktu...

  YanıtlaSil
 11. Bu kadar beklettiğim için herkesten özür dilerim :(
  Sonsuz: Olduğu kadar, olmadığı keder.. :) İdare edin artık :))

  YanıtlaSil
 12. Şaşırttı sonu Eric'in böyle yapacağını hiç beklemiyordum :))

  YanıtlaSil
 13. HAHAHAHAHAHAHA BOMBAAAAAAAAA :D :D :D

  YanıtlaSil
 14. Ben gıcık oldum bu Eric'e :D

  YanıtlaSil
 15. Kıssadan hisse: Ummadığın taş baş yarar :D Gıcık ben yine sizi gıcık ettim :D :D

  YanıtlaSil
 16. Oh harika olmuş. Hele son cümle tekrar wow :)

  YanıtlaSil
 17. Su teşekkür ederim canım :)) Gol at dedin gol attım bende :))
  Hepinizin eline, yüreğine sağlık :)

  YanıtlaSil