22 Mayıs 2013

Zalımsın Eros !

Eros'un işi oldukça zordur. Gün boyu dereler, tepeler, dağlar, yollar, şehirler, ülkeler aşarak aşkı yaymak, insanları aşık etmek için çabalamaktadır. Oldukça az insana ulaşabilmektedir ama yaptığı işten memnundur. Arada sakarlıklarda yapar tabi. Daha çok daha çok insanlara ulaşmalıyım diye sabahtan akşama kadar oradan oraya uçar durur.


Birbirini seven ama birbirlerine açılamayan insanları bulur, ama aynı mekanda onları bulmak Erosu biraz yormaktadır. İşini yavaşlatmaktadır, bu canını sıksa da aşk gibi güzel bir şey yok. Dünya'nın en güzel işi benim der Eros. Sürekli bu cümleyi tekrarlasa da daha çok insana kısa sürede hemen ulaşma isteği Erosu sıkıntıya sokar. Yaptığı işten memnun değildir, daha çok insana nasıl ulaşabilirim diye kara kara düşünürken, yöneticiler erosu çağırır. Üstelik son dönemlerde bu düşünceler yüzünden birçok sakarlıklar yapmıştır.

İşten atılacağını düşünen Eros üzgündür, fakat aksine Eros'a öyle teklif yapmışlardır ki günlerdir kara kara düşündüğü birçok insana ulaşma isteği gerçekleşivermiştir. Üstelik uçmasına da gerek yoktur artık. Sihirli bir güç vermişlerdir ona. Oturduğu yerden daha çok insanı birbirine aşık edecek, üstelik kısa süre de. Öyle sabahtan akşama kadar o şehir senin bu şehir benim dağ, taş dere, ova, tepe gezmeyecektir.

Eros' a verilen sihirli gücü merak ettiniz değil mi? Eros'a bir kutu içerisinde kocaman bir bilgisayar verilmiştir. Eros çok mutludur. Üstündeki beyaz kıyafetinden kurtulmuş, takım elbise giyinmiştir. Sabahtan akşama kadar o site senin, bu site benim derken Eros'un sihri insanlar arasında yayılmaya başlamıştır. Eros sürekli oturmaktan kilo almıştır, fakat yaptığı işten çok mutludur. Kısa süre de insanlara bilgisayar aracılığı ile Eros büyüsünü yaymaktadır.İnsanlar hunharca aşık olmaya başlar. Ama herkes, ama herkes herkes aşık olur, aşk sözlerinden bahsederler. Duvarlara, facebook, twitter, tumbir, blog duvarlarını aşk yazıları ile doldururlar  Sosyal medya ağları aşk mesajları ile dolup taşar. Eros çok çok memnundur, fakat yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Bir gün aşk mesajları yazan kişi ikinci gün başka kişiye aynı hitaplarda bulunmaktadır. Üçüncü gün sevgililerinden ayrılmaktadır  Dördüncü gün tekrar aşık olmaktadır.

Eros bu durumun bilincine varmıştır, ama çok geç kalmıştır. Aşkın kolay ulaşılırlığının aşkın ömrünü de kolay bir şekilde bitirdiğine kendi gözleri ile şahit olmuştur. Aşk için zaman, emek, uğraş, yorgunluk gerekiyordur. Yaptığı yanlışın bilincinde olan Eros bilgisayarı paramparça eder ve okunu geri istediğini söyler. Artık oku içinde çok geç kalmıştır. Çoktan kül olup yok olmuştur oku.

Bunu duyan Eros göz yaşlarına hakim olamaz. Eline geçirdiği benzini üzerine boca eder ve kendini tıpkı oku gibi ateşe verir.  Eros yandıkça aşıkların başı döner. Yanar yanar yanar ve sonunda Eros kül yığınına dönüşür. Ve aşka dair ne varsa insanlık tarihinden silinir gideeerr! Masalımızda burada biter.

Belki de hala.....TIK !

Sahipsiz Cümleler

12 yorum:

 1. Hoş bir yazı olmuş eline sağlık...
  Ayrıca video efsane :D

  Ama bu eros hep olmadık zamanlarda iş başında!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler! Video çok güzel bitti diye izlemeyim diyordum son dakikalar da eros'un oku sanki kılıç gibi çıkarması çok güzel olmuş :)

   Sil
 2. Hehehehe ne güzel masal olmuş =))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zalım Eros bizi bırakıp gitti böyle internet başında hahahaha... Gözlemlediklerimi masal oluşturdum. :))

   Sil
 3. Video harika, senin yazın daha da harika:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet video güzel. Teşekkürler fındııık! uzun süredir masal, hikaye yazmıyorum. Arada yazacağım böyle :D

   Sil
  2. yaz yaz:)) çizimlerin de harika olduğunu söylemeyi unutmuşum:)) HAARİKAAA.. :)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Zalımsın Eros ! :)

   Sil
 5. Anarşi

  Tüylerim diken diken oldu, bu muhteşem bir kısa film ve senin yazın da öyle :) hala etkisindeyim Eros :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zalım Eros bizi bırakıp gitti kaldık böyle internet köşelerinde hahahaha... Benim yazdığımdan da kısa film olur :D

   Sil
  2. Özlemcim olur tabi, hem de çok güzel olur :)

   Sil