11 Aralık 2015

Mesafeler Aşka Engel Değil


Birbirine ulaşabilecek, dokunabilecek mesafede olup birbirinden ruhen kilometrelerce olan uzak insanlar varken birbirinden fiziken uzak olup birbirlerinin ruhuna dokunan insanlar var demek ki. Çiftin yaptıkları artık reklam amacına bürünmüş. Keşke çektikleri resimler kendi aralarında kalsaydı masumiyetini yitirmezdi. 

Ama çok kıskandım ben bunları. Koreli çift Danbi Shin ve Seok Li bir bütünün iki yarısı. Hem de aralarında 11,000 kilometre mesafe olmasına rağmen. Danbi'nin New York'a taşınması ve Seok'un Seul'de kalmasıyla birlikte çift, mesafe sorunlarını aşmak için ortak bir fotoğraf projesi gerçekleştirmeye karar veriyor. Half&Half ismini verdikleri bu projede Danbi ve Seok, günlük yaşamlarındaki deneyimleri fotoğraflıyor ve ikili bu fotoğrafları birleştirerek aslında yaşamlarının ne kadar da birbirine benzer olduğunu ve mesafelerin birliktelik hissini asla etkileyemeyeceğini gözler önüne seriyor. 

Korean couple Danbi Shin and Seok Li are two halves of the same whole—even if they're 6,863 miles apart. Since Danbi currently lives in New York and Seok Li is based in Seoul, the couple bridges the distance by collaborating on their Half&Half photo project. While they're on video calls, Danbi and Seok will simultaneously capture a photograph in their different locations. They then put these photos side-by-side, for their shared ShinLiArt venture, to explore the similarities that can be found in their individual lifestyles. Even though there's a 14-hour time difference, both artists are able to find parallels between their surroundings and their daily routines. Danbi and Seok's work reveals that our humanity is just as important as our geography.
Kaynak: onedio

Sahipsiz Cümleler

17 yorum:

 1. aslında çok güzel ve duygusal bir çalışma olmuş bence..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle. Ve imrendirici. :)

   Sil
 2. Ben bunu tumblrda görmüştüm ve herkese yollamıştım ama kimsenin anlamaması yıkmıştı beni -.- Herhangi bir reklam ya da göze sokma sezmedim ben. Bahsetmek istedikleri şey dışında fotoğrafların kalitesine vuruldum, çok çok beğendim. Burada görünce bi sevindim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi bir akım başlamış sanırım. Uzak çiftlerin bu tarz fotoğraf çekmesi gibi. Bu nedenle reklamlaşmaya başladığını düşündüm açıkcası.

   Sil
  2. Aaa öyle mi? Pek görmedim, liselilerin telefon kamerasında çektikleri dışında..

   Sil
 3. Benim takıldığım konu adamın ne kadar bakımlı eli var oldu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk bende düşündüm aynı şeyi :D

   Sil
  2. diğeri erkek elimi ? :O

   Sil
  3. Evet çoğu kadının elinden daha bakımlı 😊

   Sil
  4. tırnakları uzun !

   Sil
  5. Koreli erkeklerin bazısı oje bile sürer der susarım.

   Sil
 4. Gözden ırak gönülden ırak da demişler ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O teknolojinin gelişmediği zamanlar için geçerliymiş. Bu çağda yaşasalardı ne derlerdi acaba o atalar. :D

   Sil
  2. teknoloji falan fark etmez, gözden ırak gönülden ıraktır.

   Sil
  3. Sende çok olumsuz bakıyorsun. Pozitif düşün pozitiiifff

   Sil
 5. bencillik birini esir alana dek oynamaya devam etsinler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşk bir oyundur diyorsun yani.

   Sil