13 Mayıs 2016

ORADAN BURADAN VOL 4 - VİŞNENİN CİNSİYETİ

Uzun zamandır bloga uğramıyorum. Özlem söylemeseydin bilmiyorduk, diyenleriniz olacaktır şimdi. Belki yokluğumdan habersiz kişiler vardır diye söyledim. Neden eskisi gibi paylaşım yapamıyorum. İşim çok yoğun onun için diyeceğim, ama bu da basit bir bahane olur. İnsan yazmak istediği zaman vakit bulur değil mi? Gün içerisinde ne kadar çok gereksiz şeye vakit ayırıyoruz. Eski ilgim kalmadı sanırım bloga en büyük nedenim bu. Ama yine de bloguma uğrayanlara teşekkür ederim. Misafir sayım gittikçe artıyor.

Oradan buradan vol başlıklı yazılarımı beni uzun süredir takip edenler biliyordur. Bilmeyenler için kısaca şöyle diyebilirim. Bir kaç farklı konuya değindiğim paylaşım diyebiliriz. Hadi bakalım nelerden bahsedeceğim:

BİRİNCİSİ:

BARFİ. Ben bu filmi bir kez izleme zahmetinde bulunup sonra yarısında bırakmıştım. Ne kadar saçma diye. geçen günlerde tesadüf eseri karşıma tekrar çıktı. Yorumları okuduğumda herkes harika diyor. Tekrar izleyeyim bari dedim. Gerçekten güzel bir filmmiş ben neden izleyemedim, anlamadım. Filme daha doğrusu Hint filmlerine eleştirim 1 saat sonra filmi başlaması. :) Filmin içeriğine, konusuna değinmeyeceğim tek kelimeyle sessiz aşk diyeceğim sadece. Keşke o kısımları daha çok olsaymış dedim izlediğimde. Hatta bu film bu konu üzerine işlenseydi daha güzel olabilirdi.


İKİNCİSİ:

Bugün haberde "Kitap alma hastalığı" diye bir makale okudum. Anlatılanların hepsi uyuyor. Kitap alma hastalığı var bende. Bir kitapçıya girince kitap almadan çıkamıyorum. Üstelik evde okuyacağım kitaplarım daha bitmemişken. Kitap alma hastalığı olan kişiler bu tarzda davranışları söz konusuymuş. Üstelik hiç okumayanlarda var. Kitabı alıyor ama okumuyor. Şükür o ben de yok. Ama bugün itibariyle şu kararı verdim. Okunacak kitaplarım bitene kadar başka kitap almak yok. Hatta kitapçının vb. önünden bile geçmek yok. Hipnoz olmuş gibi içeriye dalıyorum. :)

Mesela şimdi "Vişnenin Cinsiyeti" kitabını çok merak ediyorum. Ama elimdeki kitapları bitirmeden almak yok. Alsam mı ki. Bir kereden bir şey olmaz değil mi? :D

ÜÇÜNCÜSÜ:


adında güzel bir siteden bahsedeceğim. Açıkçası daha sipariş vermedim. Ama çok hoşuma gitti ve kısa sürede fotoğraflarımı basılı hale getirmek istiyorum. Ve çektiğim doğa fotoğraflarını magnet haline getirmek istiyorum.

Şimdilik benden bu kadar. Görüştüğüm zaman görüşürüz! :)

Sahipsiz Cümleler6 yorum:

 1. Bloğa mı ilgin azaldı yazmaya mı? Kendime aynı soruyu sordum geçenlerde.. Yanıtı yazmaya oldu.. Sonra bir üzüldüm.. Nasıl ya dedim.. Yazıcak hiç bir şeyim yok mu şimdi? Vallahi çıkmadı.. Çıksa da sanırım sonradan okuyup hatırlamak istediğim şeyler yok şu ara..
  Yazmadığımıza göre pek de yaşamıyor gibiyiz.. Neyse yakında bol bol yazmak ve okumak dileğiyle diyelim o zaman.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben hiç bu açıdan bakmamıştım. :O Doğru sanki. Yazmaya değecek yaşadığım bir şey yok bu aralar.

   Sil
  2. Bu kizi da özledim. Yazin bol bol

   Sil
 2. ah ne güzel oldu senin yazman :)

  YanıtlaSil