Hakkımda


Bukalemun gibi bir şey bu "Özlem". Her duruma göre değişen, her an ve her şeyle manası bambaşka, hissettirdiği türlü türlü olan bir şey. 

Çocukken mahalle arasındaki pamuk şekere duyduğun şey de Özlem, babaannenin kesme makarnanın üzerine serptiği şeker tadı da. Yaptığı gül reçelinin kokusu da.

Yağmur sonrası oluşan toprak kokusuna duyduğun şey de Özlem, " her şey çok güzel olacak" hissi de Özlem. Sevgidir, acıdır, üzüntüdür Özlem. Cenneti ve cehennemi bir arada yaşatır bazen. Bazen de sizden kendisini gizleyip saklambaç oynan ve aniden ortaya çıkan yaramaz çocuktur Özlem. Bazen göz de bir damla gözyaşı bazen de kalpte bir sızıdır Özlem.

Geçmişe de duyulur Özlem, geleceğe de. Sevgiliye de, gül reçeline de, leblebi tozuna da. Her yola gelir yani, öyle yanardöner bir şey bu.

Sen yine de Özlem koyma çocuğunun adını ne olur ne olmaz, çok fırdöndü bir şey bu bak. Hem kim bir tane aklıselim Özlem tanımış ki?

3 yorum:

 1. sence özlem kendini iyi tanıyor mu peki :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba ben bir öneride bulunmak istiyorum Bog'unuzu takip ediyorum paylaşımlarınız çok güzel belli ki bu işi seviyorsunuz , ama sitenizde seo ayaları çok kötü seo ayarlarını yapın bence mesela gördüğüm birtanesini söylim size site bağlığı yazı başlığından önce geliyor , seo ayarları yapıldığı zaman yazı başlığı site başlığından önce gelir doğrusuda bu şekilde olandır bilmiyorsanız yardımcı olurum size bana sitemden ulaşabilirsiniz buraya site adresimi yazıyorum ama reklam yapıyormuşum gibi düşünmeyin isterseniz site isminide silebilirsiniz zaten http://www.bloggokhantekin.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Boş vaktim olduktan sonra neden yardımcı olmim , elimden geleni yaparım

   Sil